• מחיר באתר:  98 ש”ח
  • מחיר קטלוגי: 118 ש”ח
  • 350 עמודים
  • כריכה קשה
  • יצא לאור ב־2005
רב
מכר

סיפור

רוברט מקי


מקי, כמו כל מורה גדול באמת, אינו מלמד אותך מה לעשות, אלא לאן להסתכל... הוא לא מנסה להגדיר מהו כישרון, אלא איך להשתמש בו... הוא מחבק אותך כשאתה נתקל במחסום כתיבה, עוזר לך לקום מהרצפה כשסצנה נתקעת, מזכיר לך שוב ושוב למה הגעת עד הלום.
"האם יש לכם סיפור? הוא שואל שוב ושוב, האם המצאתם משהו? אם כן, הוא יסביר לכם איך לספר אותו. איש אינו מסביר את זה טוב ממנו".
יאיר לפיד, מתוך פתח דבר למהדורה העברית ספר שחוזרים אליו כדי לקבל השראה... כמו התנ"ך, לא חייבים להאמין בכל מה שכתוב בו, אבל כדאי מאוד לקרוא בו"


"מקי, כמו כל מורה גדול באמת, אינו מלמד אותך מה לעשות, אלא לאן להסתכל... הוא לא מנסה להגדיר מהו כישרון, אלא איך להשתמש בו... הוא מחבק אותך כשאתה נתקל במחסום כתיבה, עוזר "האם יש לכם סיפור? הוא שואל שוב ושוב, האם המצאתם משהו? אם כן, הוא יסביר לכם איך לספר אותו. איש אינו מסביר את זה טוב ממנו". לך לקום מהרצפה כשסצנה נתקעת, מזכיר לך שוב ושוב למה הגעת עד הלום. יאיר לפיד, מתוך פתח דבר למהדורה העברית. אמנות הסיפור היא הכוח התרבותי השולט בעולם. הרעב של המין האנושי לסיפורים לא יודע שובע. זרם הסרטים, הספרים, המחזות והחדשות בטלוויזיה ובאינטרנט, הוא אין סופי. סיפורים הם לא רק האמנות הפורייה ביותר, הם גם מתחרים בכל שאר הפעילויות האחרות שלנו. גם כשאנחנו ישנים אנחנו חולמים סיפורים. סיפורים הם לא מותרות - הם צורך. כלים לחיים.